בין המצרים- ט' באב

בלי תכנית חילופית – ר' שלמה קרליבך

אני רוצה שתדעו משהו מאוד עמוק, לפעמים אנחנו כועסים על ה' מפני שהוא לא שומע לתפילותינו. ר' צדוק הכהן מלובלין אומר משהו כל כך חזק. אמת שה' שומע לכל תפילה ותפילה, אבל אם תוך כדי שאני מתפלל אני כבר עושה תוכניות מה יקרה אם ה' לא יעזור לי, ה' אומר 'תשמע אחי, תעשה את הדבר שלך, אל תרשה לי להפריע לתוכניות שלך'.

בואו נהיה מאוד כנים, אני מסתכל על הילדה הקטנה שלי נשמהל'ה, ואני רוצה פחות מאשר שהמשיח יהיה פה וילמד אותה תורה, אבל אז אני חושב שאם המשיח לא אגיע אני אולי אשלח אותה לבית ספר הזה או אחר. ריבונו של עולם אומר 'תשמע אחי, אל תיתן לי לשבש את החינוך של הבת שלך – תעשה את הדבר שלך'.

אבל אם הייתי עומד לפני ה' ואומר "ריבונו של עולם אני ממש צריך את המשיח כי אין לי אף אחד אחר שאוכל ללמד את הבת שלי כמו המשיח'. אז משיח היה מגיע יישר!

מה קורה שיהודי בא לפני ה' ואומר 'ריבונו של עולם אני ממש לא יודע מה לעשות', רק אז הוא מתחיל לקבל רעיון אמיתי.

אתם רואים, עד תשעה באב אנו עדיין חושבים שאפשר להסתדר בלי בית המקדש, עד תשעה באב אנו עדיין חושבים שאפשר להסתדר בלי שהמשיח יגיע. בואו נהיה מאוד כנים זה עם זה, כולנו מקווים שהמשיח יבוא, אבל אנו עדיין עושים תוכניות במקרה שהוא לא יגיע…

אבא רוצים משיח עכשיו! אנחנו לא יכולים בלי בית מקדש! אנחנו רוצים אחדות בעם ישראל! רוצים לגלות את אור גבורת ישראל- שמזריח לכל העולם אור של חסד וגבורה מתוקנת!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>